Zakładanie izolacji i niższe koszty utrzymania domu

W dzisiejszych czasach największym kosztem utrzymania domu są zazwyczaj koszty związane z jego ogrzewaniem, czyli z ogólnie rozumianym utrzymaniem komfortu termicznego w pomieszczeniach przez cały rok. Największe problemy z tym pojawiają się oczywiście w zimie. Dogrzewanie budynku to koszt, a także problem ekologiczny, ponieważ konieczne jest spalanie surowców kopalnych, a te się wyczerpują i zanieczyszczają środowisko. Konieczne staje się zastosowanie odpowiedniego ocieplenia domu, które minimalizuje straty ciepła, a przez to zmniejsza nasze rachunki za energię i pozwala chronić naturę. Solidna izolacja to także dodatkowe zabezpieczenie domu w kwestii ochrony przed niebezpiecznymi czynnikami mechanicznymi, a także przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Termoizolacja to złożony temat. Odpowiedni system termoizolacji jest złożony i powstaje w kilkuetapowym procesie, w którym najważniejsze jest samo planowanie i dobieranie odpowiednich materiałów, które będą dom chroniły. Najlepiej jest, kiedy całym tym przedsięwzięciem od początku do końca zajmuje się specjalista od systemów ociepleń. Gwarantuje to, że instalacja będzie skuteczna i trwała.

Dobrym rozwiązaniem problemu izolacji termicznej są natryski izolacji z piany poliuretanowej. Jest to sposób drastycznie zwiększający efektywność energetyczna budynków, ponieważ uzyskiwana piana ma znakomite właściwości izolujące w tym sensie, że jej współczynnik przenikalności cieplnej jest bardzo niski. 1 centymetr grubości takiej izolacji jest równie skuteczny co 2 centymetry styropianu. Daje to możliwość drastycznego ograniczenia promieniowania ciepła także przez poddasze, w którym zazwyczaj problemy z dostępem oznaczają problemy ze stworzeniem izolacji. Dzięki natryskowi nie ma takiego problemu, gdyż poliuretan się rozpyla i dzięki jego znakomitym właściwościom adhezyjnym bez problemu przywiera do niemalże wszystkich powierzchni. Skuteczność takiej izolacji jest tak wysoka, że kiedy temperatura jest powyżej zera, często nie jest potrzebne żadne dodatkowe ogrzewanie domu i wystarczy jego ciepło naturalne. Nie byłoby to możliwe przy klasycznych systemach ocieplenia, w których powstają mostki ciepła i podobne problemy, przez które przedostaje się wilgoć i ucieka dużo energii.

Pianki poliuretanowe mają szereg zalet. Przede wszystkim, są skuteczne i eliminują mostki ciepła, nanosi się je bezpośrednio na izolowane powierzchnie, mogą pełnić rolę dodatkowej bariery wodnej, nie skrapla się na nich woda i redukują hałas pomieszczeń.

 

Po więcej informacji zaparaszamy na: wawromet.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *