Wyposażenie salonów fryzjerskich dla kobiet i mężczyzn

Branża fryzjerska to jeden z najstarszych sektorów usług w ludzkiej cywilizacji. Zazwyczaj w takich przypadkach zmiany są bardzo powolne i biznesy wyglądają tak samo przez całe wieki, jak na przykład dzieje się w przypadku jubilerów. Fryzjerstwo przeżywa jednak obecnie okres niesłychanie dynamicznego rozwoju oraz podziału, co związane jest ściśle ze zmianą popytu na usługi fryzjerskie. Mówiąc prościej, w ostatnich latach bardziej o swoje włosy, a także o swoje brody zaczęli dbać panowie. To oni spowodowali główny impuls rozwojowy dla fryzjerstwa i to za ich sprawą musiało dojść do dywersyfikacji salonów fryzjerskich. Dotychczasowe salony, skupione na świadczeniu usług dla pań i pokątnie dla mężczyzn, musiały się wyspecjalizować w jednym rodzaju usług, ponieważ panowie stali się bardziej wymagający i po prostu nie dało się pogodzić dwóch funkcji w jednym. Różni się też wyposażenie salonów dla panów i pań, co jest tematem niniejszego tekstu.

Sprzęt dla pań

Pomimo wielkiej zmiany na rynku usług fryzjerskich, to cały czas kobiety są głównymi klientami salonów fryzjerskich. Nie można się temu dziwić, ponieważ przeciętna kobieta przykłada wciąż znacznie większą wagę do dobrego wyglądu od przeciętnego mężczyzny. Panie też spędzają więcej czasu u fryzjera, bo zwykle mają więcej włosów i bardziej skomplikowane wymagania w stosunku do tego, co z ich włosami powinno być zrobione. Panie oczekują strzyżenia, farbowania, modelowania, a także kuracji poprawiających kondycję ich włosów. Jest to szczególnie ważne przy włosach dłuższych, które są niszczone różnymi zabiegami fryzjerskimi. Konieczne jest zaopatrzenie się salonu fryzjerskiego w produkty wysokiej jakości, takie jak szampony i odżywki, co paradoksalnie jest w ostatnim czasie coraz trudniejsze, ponieważ namnożyło się producentów takich kosmetyków, a wiele z nich nie oferuje zbyt dobrej jakości.

Wyposażenie damskiego salonu fryzjerskiego jest zawsze bardzo bogate, chociaż jeśli wskazać tylko sam szkielet takiego wyposażenia, wcale nie wygląda to tak strasznie. Panie potrzebują przede wszystkim zestawu nożyczek i grzebieni do podstawowego strzyżenia, a także szczotek, wsuwek, wałków i podobnych elementów, za pomocą których będzie można włosy odpowiednio układać. Bardzo ważne jest też wyposażenie się w odpowiedni sprzęt elektryczny. Mowa tutaj o tak banalnych rzeczach, jak suszarki do włosów, prostownice czy lokówki. Do tego dochodzi jeszcze sprzęt do farbowania włosów i potrzeby pań, oczywiście te podstawowe, są zabezpieczone.

Sprzęt dla panów

Gabinety fryzjerskie dla mężczyzn są często właśnie gabinetami, nie salonami, ponieważ połączone są z szerszą odnową biologiczną. Panowie są ogólnie bardziej świadomi swojego wyglądu i jego znaczenia, przez co podchodzą do swojego wyglądu kompleksowo dbając o skórę, brodę i fryzurę. Wszystko w jednym miejscu to także ich preferencja charakterologiczna. Niezależnie od tego, usługi fryzjerskie dla panów przeszły wielką metamorfozę w związku z tym, że panowie ostatnio mają zupełnie inne wymagania. Zmieniło się w ogóle to, że panowie mają teraz wymagania i mają też wiedzę. Czasy najprostszego strzyżenia maszynką do włosów dawno się skończyły. Mężczyzna jest świadomym klientem salonu fryzjerskiego i oczekuje, że będzie odpowiednio potraktowany.

Wyposażenie salonu nie musi być jednak przesadnie rozbudowane. Oprócz nożyczek i grzebieni potrzeba jeszcze maszynek do włosów i brzytwy. Jeśli dołoży się do tego sprzęt do farbowania włosów oraz dobre kosmetyki, w tym zwłaszcza żele i pianki do włosów, panowie będą zadowoleni.

Zapraszamy także na stronę: supershape.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *