Wyposażenie fryzjera damskiego i męskiego

Kilka ostatnich lat to zadziwiająco dynamiczny wzrost branży fryzjerskiej. Częściej korzystamy z usług fryzjerskich i nasze wymagania są wobec nich coraz większe. Warto też zauważyć, że fryzjer przestaje być już w tak dużym stopniu branżą kobiecą. Pojawia się coraz więcej męskich pracowników salonów, ale ważniejsze jest to, że po prostu coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z usług fryzjerskich. Zaowocowało to dywersyfikacją rynku pod postacią podziału salonów fryzjerskich. Powstały typowe salony kobiece i założono salony świadczące usługi tylko dla panów. Żaden z tych rodzajów przybytków nie jest oczywiście zupełną nowością, ale po latach unifikacji salonów fryzjerskich w jeden punkt świadczenia usług dla wszystkich, możemy mówić o naprawdę istotnej zmianie. Salony dla pań i panów różnią się wyraźnie między sobą.

Fryzjer damski

Panie zawsze inwestują na poważnie w swój wygląd poświęcając czas i pieniądze także na swoje fryzury. Salony fryzjerskie przeznaczone dla nich w sposób oczywisty przygotowują się do odpowiedzi na pojawiające się zapotrzebowanie. Ilość usług świadczonych w takich salonach jest bardzo duża i bynajmniej nie ogranicza Siudo prostego strzyżenia, modelowania i farbowania. Żeby poradzić sobie z wszystkimi takimi usługami, potrzebny jest oczywiście odpowiedni zestaw narzędzi i akcesoriów fryzjerskich. Do tego dochodzi jeszcze kwestia zdrowia włosów, ponieważ panie dbają o zdrowie włosów w takim samym stopniu, jak o ich stylizację, bo koniec końców zdrowie to także bardzo istotny element wyglądu włosa. Oznacza to konieczność zaopatrzenia się fryzjera w odpowiednie kosmetyki i do tego fryzjer musi zwracać uwagę na fakt, że rosnące zapotrzebowanie na kosmetyki powoduje zalew różnymi kosmetykami całego rynku. Nie zawsze są to kosmetyki odpowiedniej jakości, więc trzeba zwracać baczną uwagę na to, co konkretnie oferuje się swoim klientom.

Podstawą działalności są oczywiście odpowiednie elementy szeroko rozumianego sprzętu i akcesoriów. Oczywistym jest, że damski salon fryzjerski musi posiadać szereg różnych nożyczek umożliwiających odpowiednie przycinanie włosów. Do tego potrzebne są lokówki, prostownice, suszarki do włosów, grzebienie do stylizacji i szczotki do modelowania oraz do rozczesywania włosów. Fryzury trzeba przytrzymywać spinkami do włosów, wałkami, gumkami i wsuwkami. Nie można się obejść bez szamponów, odżywek, rozpylaczy i sprayów. Są to oczywiście tylko podstawy, ponieważ wiele specjalistycznych procedur wymaga stosowania zupełnie osobnych narzędzi.

Fryzjer męski

Panowie na pewno nie są nowym widokiem w salonach fryzjerskich, ale salony fryzjerskie tylko dla mężczyzn to faktycznie coś, czego nie widzieliśmy już od dawna. Związane jest to przede wszystkim z tym, że odchodzimy właśnie od mody bardzo funkcjonalnej, czyli po prostu strzyżenia się na krótko. Panowie coraz częściej posiadają szeroką wiedzę o fryzjerstwie i maszynka do włosów nie jest dla nich już alfą i omega, ale raczej elementem szerszego podejścia do kreowania ciekawej fryzury.

W salonach fryzjerskich dla mężczyzn bardzo ważne są maszynki do włosów i coraz popularniejsze brzytwy. Nie można zapomnieć o różnych nożyczkach i grzebieniach pomagających w układaniu włosów. Panowie coraz częściej decydują się także na farbowanie włosów.

U fryzjera męskiego z każdym rokiem większą rolę pełnią zadania związane z formowaniem i upiększaniem brody. Dzisiaj praktycznie żaden szanujący się fryzjer męski nie może pod tym względem w żaden sposób odstawać od standardu rynkowego.

Inni odwiedzili stronę: artykulyfryzjerskie.com.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *