Witamina C na trądzik

Witamina C to taka substancja, którą określić można jako szczególnie uniwersalną. Nie tylko będzie wzmacniać układ odpornościowy i pokonuje wolne rodniki, ale również będzie działać doskonale na stan skóry. Od lat to cenna substancja, która jest wykorzystywana kosmetycznie do produkowania takich środków, które spowalniać będą starzenie i będą działać przeciwtrądzikowo. Jak więc witamina C działa na skórę?

Właściwości antyoksydacyjne

Wciąż słyszymy, że antyoksydanty są bardzo ważne dla naszego zdrowia i pięknego wyglądu. Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki oraz inne substancje szkodliwe, które powodują uszkodzenia na skórze. Jednym z najsilniejszych antyoksydantów jest właśnie witamina C, dlatego przemysł kosmetyczny wziął mocno pod uwagę tą substancję.

Kosmetyki, w składzie których witamina C się pojawia to środki, które chronią przed starzeniem się skóry. Zmarszczki, utrata jędrności, szary koloryt skóry to najczęściej występujące oznaki starzenia się skóry. winę za to ponosić będą wolne rodniki. Powstają one w naszym organizmie w wyniki wdychania powietrza, które jest zanieczyszczone, palenia papierosów, złej diety, działania leków, stresu. Są odpowiedzialne nie tylko za zły stan skóry, ale również za wiele groźnych chorób, w tym również nowotwory.

Nasz tryb życia a także zmiany w środowisku powodują, że nie można ich unikać. Można jednak z nimi walczyć właśnie, gdy dostarczymy przeciwutleniacze do organizmu.

Działanie dla skóry

Skoro witamina C świetnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry czy więc wystarczy jej dostarczanie z pożywieniem? Jeśli będzie nam zależeć na poprawie wyglądu skóry i redukcji trądziki doustne stosowanie witaminy C nie da nam wyraźnych rezultatów. Oczywiście warto jeść jak najwięcej produktów, które są bogate w tą witaminę, jednak lepsze efekty będzie dawać stosowanie na twarz.

Na rynku mamy wiele kosmetyków, które ten właśnie składnik zawierają. Warto jednak pamiętać, że wchłanialność najlepszą gwarantuje nam witamina C lewoskrętna a wiec kwas L-askorbinowy. To właśnie kosmetyków, w składzie których będzie ta witamina C powinniśmy starać się szukać. Serum z witamin C czy dobry krem to środki, które sprawią, że nasza skóra dostanie prawdziwą terapię odmładzającą. Kwas askorbinowy będzie sprzyjał syntezie kolagenu, dzięki czemu skóra stanie się gładsza, jędrniejsza i sprężysta. Regularne stosowanie kosmetyków w składzie których znajdować się będzie witamina C sprawi, że będziemy mieli cerę z pięknym, zdrowym kolorytem, staje się bardziej promienna. Można liczyć również na to, że witamina C będzie skutecznie wzmacniać naczynia krwionośne i dzięki temu nasz naskórek będzie lepiej nawilżony i zdecydowanie bardziej napięty. Poza tym kwas askorbinowy będzie chronił naskórek przed działaniem promieniowania słonecznego.

Działanie witaminy C na trądzik

Witamina C likwiduje wolne rodniki, które będą odpowiedzialne również za powstawanie trądziku. To właśnie stres, zanieczyszczenia oraz niezdrowy tryb życia będą się przyczyniać do pojawienia się wyprysków i niekorzystnych zmian na skórze. Witamina C będzie zwalczać rodniki a jednocześnie również trądzik. Poza tym wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Kosmetyki z tą witaminą C będą pozwalały na pokonanie bakterii, które powodują infekcje na skórze, które my będziemy widzieć właśnie jako pojawiające się pryszcze. Witamina C będzie chronić przed utlenianiem się sebum, zmniejszy łojotok i będzie dalej zapobiega błyszczeniu się skóry, która będzie w końcu uzyskiwała odpowiedni dla nas stan.

Dowiedz się więcej na: vitaminshopjaslo.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *