Trener personalny sposobem na osobisty sukces

Coraz więcej osób decyduje się skorzystać z pomocy trenera personalnego, czyli indywidualnego instruktora, który pracuje wyłącznie z jedną osobą, dobierając odpowiedni trening i dietę zgodną z potrzebami klienta, a także wspiera i motywuje w dążeniu do celu.

Można więc stwierdzić, że trener personalny to osoba, która prowadzi, pomaga, kontroluje i edukuje podopiecznego, umożliwiając mu jednocześnie osiągnięcie określonych celów.

Marzeniem każdego człowieka jest doskonała kondycja i nienaganna figura. Wiadomo jednak, że natura nie zawsze bywa łaskawa, dlatego też konieczne jest podejmowanie dodatkowych działań, głównie systematycznych ćwiczeń oraz odpowiedniej diety. Nietrudno zauważyć, że w tym przypadku konieczna jest samodyscyplina lub pomoc doświadczonego trenera personalnego

Trener personalny opiera się przede wszystkim na własnej wiedzy i umiejętnościach. W wielu przypadkach konieczna jest jednak konsultacja ze specjalistami, m.in. z lekarzem – zwłaszcza, gdy z treningów korzystają rekonwalescenci lub osoby o konkretnych wskazaniach medycznych.

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że treningi face to rozwiązania adresowane wyłącznie dla osób bardzo zamożnych – celebrytów, ViP-ów czy gwiazd. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie, z pomocy trenera personalnego może skorzystać każdy, a w gronie klientów znajdują się różni ludzie, przede wszystkim są to osoby świadome swoich potrzeb, które chcą szybko i skutecznie zrealizować wytyczone cele. Często są to osoby, które robią błyskotliwą karierę i mają mało czasu dla siebie, chcą jednak wyglądać efektownie, nie brak również młodych matek, które wrócić do formy, a także osoby, które na treningi personalne są kierowane przez lekarza.

Zalety korzystania z pomocy trenera personalnego

Potrzeby osób korzystających z treningów personalnych są różne, począwszy od chęci poprawy wyglądu i samopoczucia, a przygotowaniu do sezonu sportowego skończywszy. Wśród propozycji są także treningi dla przyszłych matek, seniorów, a nawet dzieci, które mają problem z nadmiarem kilogramów.

Początkujący trenerzy zazwyczaj prowadzą treningi dostosowane do potrzeb klientów – pracują na podstawie informacji przedstawionych przez podopiecznych. Z czasem jednak wielu z nich zaczyna specjalizować się w konkretnej dziedzinie.

Warto podkreślić, że wpływ na wybór kierunku działania mają kursy i szkolenia, w których uczestniczą trenerzy personalni. Niepodważalny jest fakt, że w tym zawodzie priorytetem jest wiedza oraz doświadczenie, które należy zdobywać przez cały czas.

Największym podziękowaniem i najlepszą reklamą są opinie zadowolonych klientów.

Idealny trener personalny

Wiele osób zastanawia się, co należy zrobić,by zostać trenerem personalnym i czy przedsięwzięcie to wiąże się z dużym nakładem finansowym?

Zasadniczo trenerem personalnym może zostać każdy, kto posiada odpowiednie predyspozycje, odpowiedni zasób energii oraz umiejętności interpersonalne.

Koszty poniesione w związku z realizacją kursu podstawowego zwracają się zazwyczaj już w pierwszym miesiącu pracy, należy jednak pamiętać, że praca trenera personalnego wymaga nieustannego dokształcania, czyli korzystania z możliwości, jakie zapewniają tematyczne warsztaty i szkolenia. Warto podkreślić, że dwa szkolenia o takiej samej tematyce potrafią znacznie się od siebie różnić.

Bardzo ważne są także odpowiednie cechy charakteru – trener personalny powinien być empatyczny, kontaktowy, ważna jest także umiejętność wczucia się w sytuację podopiecznego i zrozumienie jego problemów.

 

Sprawdź więcej na: akademiamistrzowtreningu.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *