Poważna inwestycja w jacht

Jacht posiadany na własność to symbol statusu i bogactwa. Na jego zakup mogą sobie pozwolić nieliczni, zwykle milionerzy i miliarderzy. Jacht symbolizuje nie tylko zasobność portfela, ale i wolność – ten, kto go posiada, może w każdym momencie wsiąść na pokład i wypłynąć w morze, zostawiając za sobą brzeg i wszystkie problemy. Dlatego właśnie najbogatsi chętnie kupują jachty.

[Luksus z marzeń]

Istnieje wiele typów jachtów – żaglowe, katamarany, jednokadłubowe i dwukadłubowe, a także najchętniej wybierane, motorowe. Technologia stale idzie do przodu, a silniki i konstrukcja jachtów pozwala na wielki luksus pływania i wypoczynku na pokładzie. Także projektanci dokładają wszelkich możliwych starań, by tworzone przez nich „pływające pałace” były możliwe najlepszym wyznacznikiem statusu kupującego. Dlatego też jachty prezentują się niezwykle luksusowo. Design jachtu bywa bardzo wymyślny, a zastosowane na pokładzie rozwiązania sprawiają, że pływanie jest lekkie, łatwe i przyjemne. Większość milionerów czy miliarderów posiada własny jacht, najczęściej cumujący gdzieś u wybrzeży lazurowego, ciepłego morza.

[Inwestycja na przyszłość]

Inwestycja w jachty brzmi dość abstrakcyjnie dla zwykłego śmiertelnika, który po prostu nie może pozwolić sobie na tak ogromny wydatek. Bywa jednak opłacalna dla tych, którzy jacht kupić mogą. Mowa oczywiście głównie o wynajmowaniu. Pierwszą, często największą trudnością bywa samo kupno, następnie koszt całorocznego cumowania i utrzymania. Niewielu właścicieli, nawet tych bardzo bogatych, może sobie pozwolić na samodzielne, regularne doglądanie jachtu i pływanie przez wiele tygodni każdego roku. Często stoi on nieużywany w porcie, a do życia wraca tylko przez kilka dni w roku, gdy jego posiadacz ma czas na wypływanie w morze. Nie brakuje za to osób, które kochają żeglowanie, choć na własny jacht nie mogą lub nie chcą sobie pozwolić. Aby koszt utrzymania i cumowania się zwracał, warto przemyśleć wejście w program czarterowy i wynajmowanie swojego jachtu innym ludziom. Niekiedy czarterowanie jachtu nie tylko pokrywa jego utrzymanie, ale wręcz generuje dodatkowe, spore dochody.

[Czartery i opieka nad jachtem]

Posiadanie jachtu to wielki przywilej i przyjemność, ale i obowiązek – nie można po prostu przycumować go w porcie po to, by raz w roku wypływać w morze na dwa tygodnie. Utrzymanie jachtu to konserwacja, sprzątanie, ewentualne drobne naprawy, przeglądy techniczne. Można więc opłacić osoby ze specjalnej agencji, które otoczą go kompleksową opieką za pewną opłatą. To dobry pomysł, gdy komuś nie zależy na uzyskaniu zwrotu części kosztów. Jacht jest wtedy jego pływającą enklawą, do której wraca gdy ma chwilę czasu. Można jednak przemyśleć kwestię wynajmu – to dobry sposób, by koszt utrzymania jachtu całkowicie lub częściowo się zwrócił. W czasie, kiedy właściciel z niego nie korzysta, udostępnia go po prostu za opłatą innym osobom. To do pewnego stopnia rozwiązuje też problem opieki nad jachtem.

Kupno własnego jachtu jest bezpieczną i przydatną inwestycją dla osób, które posiadają odpowiednie środki. Może to być inwestycja we własny komfort – jacht służy wtedy wyłącznie do relaksu, spędzania na jego pokładzie urlopu, zapraszania znajomych i świetnej zabawy. Dla niektórych właścicieli jachtu jego posiadanie stanowi także źródło dochodu, głównie przez wynajem innym osobom. Druga opcja pozwala na redukcję kosztów, pierwsza z kolei tworzy niepowtarzalne uczucie wyłączności. Choć jachty są rozrywką dla najbogatszych, potrafią oczarować i przyciągnąć swoją niezwykłą magią.

 

Zapraszamy na stronę: kluczdouczenia2.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *