Odprowadzenie podatku od otrzymanej zaliczki

Obecnie popularne staje się wpłacanie zaliczek za wykupione usługi między przedsiębiorstwami. Polega to na uiszczeniu zaliczki przed realizacją świadczenia, w następnej kolejności kwotę powinno się uregulować po wykonanym świadczeniu. Z tego powodu może wyniknąć problem z rozliczeniem podatku VAT.

W takich sytuacjach obowiązek podatkowy występuje wraz z pozyskaną zaliczką. Musi być udokumentowana stosowną fakturą w trakcie siedmiu dni od pobrania niepełnej opłaty.

Po wykonaniu usługi trzeba zapłacić pozostałą kwotę, a będzie ona również oddzielnie opodatkowana. Następnym ważnym aspektem jest, by wystosować fakturę zmniejszoną o zaliczkę oraz podatek. Właściwa faktura musi zawierać numer lub znak faktury zaliczkowej. Okres, jaki przedsiębiorstwo ma, by ją wystawić to siedem dni od uzyskania zapłaty.

Ogólna zasada, która mówi o obowiązku podatkowym w momencie wydania towaru, nie jest adekwatna do powyższej sytuacji. Przyczyną jest sprzedaż pomiędzy podatnikami VAT, która musi być udokumentowana fakturą VAT.

HotPress.com.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *