Nowoczesne inwestycje w Polsce: korzyści z wyboru zespolonych systemów ociepleń budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej

Dobra sytuacja gospodarcza kraju, niskie stopy procentowe i rozwój sektorów SSC/BPO sprawia, że coraz więcej inwestorów finansuje swoje projekty w Polsce. Według CBRE aż 78% inwestorów z całego świata, którzy w 2017 roku działali na polskim rynku nieruchomości, zapowiada, że ich aktywność w kraju nad Wisłą będzie taka sama lub większa niż w ubiegłym roku. Zarówno zagraniczni, jak i rodzimi inwestorzy z branży nieruchomości zwracają uwagę na bardzo dobrą ofertę produktów budowlanych w Polsce, w tym zespolonych systemów izolacji cieplnej.

Rynek inwestycyjny w Polsce rozwija się z każdym rokiem. Według firmy doradczej Savills w naszym kraju ma powstać coraz więcej przestrzeni coworkingowych i biurowców. Z raportu MarketBeat firmy Cushmann & Wakefied wynika z kolei, że w 2017 roku nowymi inwestycjami handlowymi były głównie budynki wielkopowierzchniowe. Przez ostatni rok powstało 20 obiektów handlowych, dzięki czemu łączna powierzchnia wszystkich tego typu budynków osiągnęła poziom 14,3 mln m2.

Bez względu na rodzaj nieruchomości inwestorzy dużą wagę przywiązują do wyboru profesjonalnych usług i produktów budowlanych. Kierując się zasadą, według której jakość zawsze procentuje, szukają rozwiązań, które będą dla nich opłacalne na każdym etapie inwestycji. Wysoką jakość budowy i realizacji inwestycji zapewnia m.in. zastosowanie zespolonego systemu ociepleń Caparol.

Systemy ociepleń Caparol dostosowane do każdego typu inwestycji

Caparol Capatect to systemy ociepleń budynków, które sprostają wszystkim warunkom technicznym, dzięki czemu sprawdzą się przy każdego rodzaju inwestycji. W zależności od wybranego rozwiązania fasadowe ocieplenie Caparol mogą wykorzystać inwestorzy planujący budowę zarówno budynku mieszkalnego, jak i biurowca lub placówki użyteczności publicznej. Przejrzysty podział na trzy różne kategorie systemów pomoże wybrać idealny produkt:

  • Capatect Classic – wybierany głównie przez inwestorów domów jednorodzinnych oraz większych budynków;
  • Capatect Longlife – w którym zastosowano gotowe mieszanki materiałów, co znacznie przyspiesza realizację inwestycji;
  • Capatect Carbon – dzięki włóknom węglowym najbardziej odporny na uszkodzenia, w związku z czym poleca się go przy budowie budynków użyteczności publicznej narażonych na intensywną eksploatację (np. magazynów czy szpitali).

Więcej szczegółów na stronie Ekstremalne Fasady Caparol >>

Caparol Capatect – systemy elewacyjne na najwyższym poziomie

Wybór systemu ociepleń Caparol pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania budynku aż o 40%. Wysoka oszczędność energetyczna z pewnością przekona osoby zainteresowane kupnem mieszkania, jak również potencjalnych klientów chcących korzystać z budynków medycznych. Niski współczynnik przenikania ciepła U to gwarancja:

  • możliwości przechowywania profesjonalnego sprzętu medycznego w odpowiednich warunkach,
  • zapewnienia pacjentom i klientom komfortowego i bezpiecznego środowiska.

Są to argumenty, które z pewnością przekonają przyszłych właścicieli nieruchomości, ponieważ w pośredni sposób wpływają na zwiększenie popytu.

Systemy ociepleń budynków – gwarancja nawet do 15 lat

Inwestorzy, którzy mają już duże doświadczenie na polskim rynku budowlanym, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że popyt na inwestycje zależy w dużej mierze od wypracowanego przez lata wizerunku przedsiębiorstwa zajmującego się nieruchomościami. Aby wizerunek ten był niezmiennie korzystny, warto zaufać sprawdzonym systemom objętym długoletnią gwarancją.

Firma Caparol już od ponad 50 lat doskonali oferowane przez nią zespolone systemy izolacji cieplnej. Dzięki temu może zapewnić zależnie od systemu:

  • 10 lat gwarancji – w przypadku systemów Capatect Classic i Capatect Longlife,
  • 15 lat gwarancji – w przypadku systemu Capatect Carbon.

Inwestorzy decydujący się na wybór systemów ociepleń Capatect mogą także liczyć na polecenie profesjonalnych wykonawców ze strony firmy. Dysponują oni certyfikatami potwierdzającym kompetencje w zakresie stosowania zespolonych systemów ociepleń. Certyfikaty te są zdobywane w Centrum Szkoleniowym Caparol, gdzie wykonawcy doskonalą swoje praktyczne umiejętności pod okiem najlepszych ekspertów.

Inwestycja w nowoczesne rozwiązania – różnorodne techniki zdobienia elewacji z systemami ociepleń Caparol

Wygląd inwestycji ma wpływ na decyzje podejmowane zarówno przez prywatnych klientów (kupujących i wynajmujących), jak i dużych przedsiębiorców i firmy. Dotyczy to m.in. operatorów coworkingowych (Business Link, The Heart, TechHub), którzy w Polsce coraz chętniej wykupują biura pod wynajem przestrzeni dla start up-ów.

Systemy ociepleń Caparol Capatect sprawią, że budynek będzie przyciągał uwagę klientów i wyróżniał się na tle innych obiektów. Z pomocą nich można bowiem zastosować najnowocześniejsze techniki dekoracyjne, które wymagają użycia najlepszych i najtrwalszych produktów. Dotyczy to zwłaszcza:

  • czarnej elewacji – jeszcze do niedawna zachowanie przez wiele lat głębokiego ciemnego koloru elewacji było niemożliwe. Z systemem Capatect Carbon zewnętrzne ściany budynków przez długi czas będą mieć intensywny kolor czerni, pozbawiony przebarwień i skaz;
  • efektu drewna na elewacji – trendy architektoniczne aktualnie oscylują wokół natury. Osoby rozważające kupno lokalu mieszkalnego czy usługowego zwracają uwagę na budynki ozdobione materiałami naturalnymi lub stylizowanymi na naturalne. Takie rozwiązanie proponuje Caparol z systemem ociepleń z efektem drewna;
  • efektu rdzy na elewacji – w ten sposób można stworzyć ekstrawaganckie obiekty, które przyciągną klientów szukających nowoczesnych budynków mieszkalnych i publicznych. Tego typu techniki dekoracyjne sprawdzą się np. przy zdobieniu wnęk balkonów mieszkań na ekskluzywnych, industrialnych osiedlach.

Caparol Capatect – ocieplenie budynków, które przynosi zyski na każdym etapie inwestycji

Wybór systemu ociepleń Caparol to inwestycja w trwały budynek, który będzie w niezmiennym stanie służył użytkownikom przez wiele lat. To także gwarancja zysków dla przedsiębiorców na wszystkich etapach wykonywania budynku, zwłaszcza w trakcie sprzedaży lokali. Realizacja inwestycji z  zespolonymi systemami izolacji cieplnej daje pewność długoletniego zadowolenia klientów. Może więc przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku inwestora na rynku budowlanym.

Systemy ociepleń budynków marki Caparol to doskonały wybór dla inwestorów domów jednorodzinnych, osiedli mieszkaniowych, jak i placówek użyteczności publicznej. Poza systemami ociepleń firma w swojej ofercie posiada również bogaty wybór farb elewacyjnych, a także profesjonalnych farb do wnętrz.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *