Monety bulionowe czy kolekcjonerskie?

Monety bulionowe stają się doskonałym produktem do lokowania swoich pieniędzy. To jeden ze sposobów na tworzenie portfela inwestycyjnego i sprzedaż z zyskiem. Dla początkujących pojawia się jednak trudność w wyborze konkretnych monet. Niewiedza, brak doświadczenia, a także możliwość natrafienia na podróbki, to sytuacje, które mimo wszystko się zdarzają. Z drugiej strony nie brakuje porad i wskazówek, w jaki sposób wybierać monety bulionowe, jak i od których najlepiej zacząć tworzenie swojego portfela.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja z monetami kolekcjonerskimi. W tym przypadku wartość jest odpowiednia do wieku monety, stanu zachowania oraz ilości emisji. Im starsza moneta, do tego zachowana w stanie zbliżonym do menniczego, a do tego będąca rzadką, tym wyższa jej wartość kolekcjonerska. Tego typu monety wybierają jednak ci, którzy w dużej mierze chcą zyskać na ciekawych okazach w swoich kolekcjach. Sprzedaż bowiem jest trudna, a i różnice w cenach sprzedaży i kupna, potrafią zaskakiwać.

Ostatnia opcja to połączenie charakteru monety bulionowej z monetą kolekcjonerską, czyli zakup monety bulionowej, która posiada swoją odmianę kolekcjonerską. Każdego roku na rynku można znajdywać monety bulionowe wybijane stemplem lustrzanym, które emitowane są w niewielkich nakładach, a to czyni je droższymi od standardowych monet bulionowych, nawet o kilkadziesiąt procent.

Zarówno monety bulionowe, jak i kolekcjonerskie, w szerokiej gamie, oferuje Metal Market Europe. Można liczyć na pełną ofertę produktową szwajcarskiej mennicy, ale i największy wybór monet o niskich gramaturach. Firma proponuje system weryfikacji monet złotych i srebrnych – Bullion DNA, czego dotychczas w Polsce nie zaoferowała żadna inna firma. Za wysokim standardem oferowanych usług kryje się nie tylko profesjonalne doradztwo, ale i pełna odpowiedzialność za przesyłkę, doskonałe zabezpieczenie zamawianych produktów na czas transportu oraz darmowe dostawy, decydując się na pośrednictwo wybranych kurierów.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *