Mezoterapia igłowa pomaga na wypadanie włosów

Łysienie to problem cywilizacyjny dotykający mężczyzn i kobiet z różnych powodów. Mezoterapia igłowa jest sposobem stworzonym do walki o zdrowe, gęstsze włosy.

Utrata włosów

Włosy ludzkie są w pewnej mierze unikatowe w królestwie zwierząt, ponieważ człowiek przez cały czas ma na głowie mniej więcej taka samą ich ilość. Nie ma w ich przypadku sezonowości czy cykliczności. Ilość włosów przeciętnego człowieka szacuje się na około 100.000. Jest ich zawsze tyle samo, chociaż zauważyć można wyraźnie, że różne włosy są na rożnym etapie rozwoju. Związane Jest to z tym, że włosy wypadają nam nieustannie i jest to proces naturalny powodujący ich odmładzanie. Jeśli dziennie wypada nam nie więcej niż 40-70 włosów, nie jest to powód do niepokoju. Jeśli jednak włosów wypada więcej lub wypadanie włosów jest zogniskowane w części łowy, mówimy o łysieniu, któremu trzeba przeciwdziałać, a mezoterapia igłowa to właśnie jeden z mechanizmów stworzonych w tym celu.

Łysienie może mieć różne podłoża. Najczęściej jest to tak zwane łysienie pierwotne, spotykane najczęściej u mężczyzn, w którym ilość włosów zaczyna spadać w typowych miejscach i powstają placki oraz zakola. Łysienie wtórne jest zwiane z nieprawidłowym odżywianiem, chorobami skóry i problemami hormonalnymi. Może być wynikiem obrażeń lub chemioterapii, a także efektem chorób przewlekłych, na przykład cukrzycy i związanym z nią zanikiem naczyń włosowatych. Ten rodzaj łysienia nie ma ulubionej płci.

Mezoterapia igłowa kontra wypadanie włosów

Kiedy zauważymy u siebie łysienie, powinniśmy natychmiast zgłosić się do dermatologa, który będzie w stanie nam tutaj skutecznie pomóc. Mezoterapia igłowa jest jedną z terapii stosowanych u pacjentów z takim problemem, ale nie jedyną. Jest ona często wybierana ze względu na bardzo dobre wyniki, zwłaszcza w przypadku, kiedy mamy do czynienia z łysieniem pierwotnym, którego przyczyną nie jest zniszczenie cebulek włosowych. Mezoterapia igłowa jest w stanie pobudzać cebulki włosowe do pracy, co oznacza, że jeśli cebulki zostały zniszczone, terapia będzie nieskuteczna.

Mezoterapia igłowa stosuje się w celu odżywiania skóry oraz jej wzmacniania, co przekłada się także na produkowane przez nią włosy. Inne wskazania dla mezoterapii to chęć redukcji widoczności blizn, redukcja rozstępów, jak również działanie w celu zmniejszania efektów starzenia się skóry. Skóra poddana mezoterapii jest bardziej jędrna i wygląda młodziej. Zabiegu nie można stosować u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących, a wszelkie choroby skóry oraz niektóre choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, są ważnymi przeciwwskazaniami.

Klasyczna mezoterapia igłowa polega na podaniu podskórnym za pomocą igieł koktajlu różnych środków odżywczych, regeneracyjnych i wzmacniających, w tym aminokwasów, witamin, mikroelementów i minerałów. Koktajle regeneracyjne podawane w czasie zabiegów zwykle składają się z 50-60 różnych substancji. Możliwe jest też wykonanie mezoterapii bezigłowej, w której podanie preparatu wykonuje się razem z elektryczna lub laserową stymulacją skóry w celu uzyskania lepszej penetracji przez preparaty.

Wskazania

O zakwalifikowaniu do tego leczenia zawsze decyduje dermatolog. Odpowiednie efekty przynosi dopiero powtórzenie zabiegu kilkakrotnie. Trzeba pamiętać, że proces wzrostu włosa jest powolny i kulminacja efektu widoczna będzie po kilku miesiącach. Jest to też zabieg, który można traktować profilaktycznie, a jego efekt czysto estetyczny dla skóry sprawia, że mezoterapia igłowa może być wykorzystywana także przez osoby nie mające problemów z łysieniem.

 

Inni odwiedzili również: alt-net.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *