Mezoterapia igłowa a wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest poważnym problemem dotykającym coraz większej ilości osób w społeczeństwie i jeśli nawet nie powoduje łysienia, przerzedzone, słabe włosy mogą stanowić poważny problem. Mezoterapia igłowa to terapia, która jest w stanie przywrócić naszym włosom ich odpowiedni stan poprzez podanie koktajlu z substancji odżywczych i wzmacniających.

Kiedy wypadają nam włosy…

Zacząć należy od tego, że każdej osobie wypada dziennie około 40-70 włosów z głowy i jest to zupełnie naturalny proces. Na naszej głowie jest około 100000 włosów, więc ta niewielka liczba nie stanowi żadnego realnego problemu, nie jest zauważalna. Włosy ludzkie zawsze są obecne w podobnej ilości, ponieważ nie rosną równo, ale ich cykl życia jest bardzo zróżnicowany. Zapewnia im to gęstość, ładny wygląd i niweluje potrzebę regularnego linienia, która cechuje na przykład nasze zwierzaki domowe. Niestety, czasami włosy zaczynają wypadać w większych ilościach i wtedy jest to już problem, ponieważ nowe włosy nie nadążają ze wzrostem i zaczynają pojawiać się przerzedzenia oraz pozbawione włosów placki.

Powód wypadania włosów

Stan naszych włosów zależy od kondycji skóry i stanu ukrytych w niej cebulek włosowych, a te naturalnie ulegają osłabieniu z wiekiem. Wyróżnia się dwa podstawowe typy łysienia. Pierwszy z nich to łysienie pierwotne związane naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie człowieka, na przykład gospodarką testosteronem u mężczyzn. Jest to łysienie charakterystyczne głównie dla mężczyzn i to ono zostawia na ich głowach zakola oraz gniazdka. Drugi typ łysienia to łysienie wtórne. Jest ono związane z chorobami skóry, chorobami ogólnymi oraz z zaburzeniami hormonalnymi pojawiającymi się z różnych powodów. Takim typem łysienia jest na przykład łysienie łojotokowe. Niezależnie od przyczyn łysienia, naszym pierwszym adresem powinien być dermatolog, który rozpozna przyczyny łysienia oraz zaplanuje odpowiednie działania. Jednym z nich może być i powinna być mezoterapia igłowa.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to specjalny zabieg wykonywany przez lekarza, który polega na wprowadzeniu pod powierzchnię naskórka specjalnego koktajlu z leków i substancji odżywczych, na przykład witamin, mikroelementów i aminokwasów budujących włókna kolagenowe. Taki koktajl odżywia komórki skóry, pobudza je do działania i wywołuje lepszy porost włosów. Mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna przy zmniejszaniu widoczności blizn, zwalczaniu cellulit, a także przy usuwaniu blizn po trądziku. Mezoterapia igłowa jest zalecana także jako po prostu kuracja odmładzająca.

Mezoterapia igłowa będzie skuteczna, jeśli zniszczeniu nie uległy cebulki włosowe, dlatego warto jest z niej korzystać możliwe wcześniej. Jest to zabieg regenerujący, którego efekty są widoczne po kilku powtórzeniach. Będą tym lepsze, im więcej komórek budujących włosy się zachowało.

Z igłą lub bez

Nie zawsze mezoterapia igłowa musi przebiegać z użyciem igieł. Niektóre gabinety kosmetyczne oferują mezoterapię bezigłową, w której wprowadzanie koktajlu medycznego przebiega poprzez nałożenie go na skórę i aktywowanie skóry poprzez działanie niewielkiego napięcia elektrycznego lub poprzez stymulację energią lasera.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa może być wykonywana w zasadzie u wszystkich pacjentów. Nie zaleca się jej jednak u osób z chorobami skóry, z cukrzycą i jeśli głównym celem jest porost włosów, u osób ze zniszczonymi cebulkami włosowymi. Z zasady tego typu zabiegów nie wykonuje się u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

 

Sprawdź też wushu-chinwoo.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *