LEASING DAJE WIELE MOŻLIWOŚCI

Leasing od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jako metoda finansowania zakupu samochodów, narzędzi, maszyn czy sprzętu medycznego. Swoją popularność zawdzięcza elastycznym rozwiązaniom, niskim kosztom i wygodzie, którą gwarantuje konsumentom.

Podpisywanie umów leasingowych jest szczególnie korzystne na firm. Nieważne czy są do niewielkie przedsiębiorstwa czy ogromne korporacje. To bezpieczna metoda zakupu dla wszystkich. Po pierwsze pozwala na rozbicie płatności na dogodne raty, a po drugie pozwala na odpisanie części kosztów od podatku. W tej chwili na rynku występują różne rodzaje leasingu. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim dwa z nich.

Pierwszym jest leasing zwrotny. To szczególna metoda, która uratowała sytuację niejednej firmy. Stosowana jest przede wszystkim do poprawienia płynności finansowej przedsiębiorstwa. Klient odsprzedaje swoje mienie (narzędzia, samochody, sprzęty) firmie leasingowej z zastrzeżeniem dla siebie prawa do dalszego ich użytkowania. W ten sposób można więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony zyskujemy pieniądze na dalszy rozwój działalności i wyjście z trudnej sytuacji, a z drugiej nadal posiadamy narzędzia niezbędne do wykonywania obowiązków.

Kolejną ciekawą opcją jest leasing odnawialny. Przeznaczony jest on przede wszystkim dla osób, które lubią nowe samochody. Polega on na tym, że klient nigdy nie staje się de facto właścicielem opłacanego pojazdu, ale co pewien czas (określony w umowie) może wymienić auto, którym się porusza na zupełnie nowy model. Dzięki temu nie musi martwić się o koszty ewentualnych napraw związanych z zakończeniem okresu gwarancyjnego czy ze sprzedażą takiego samochodu – to pozostaje w rękach firmy leasingowej. Gdy dana umowa leasingowa dobiega końca, klient po prostu oddaje „stare” auto i odbiera najnowszy, wybrany przez siebie model. Co ważne, nie oznacza to jednak, że nie można wykupić pojazdu, który przypadnie nam do gustu. Każdy klient ma na to określony w dokumentach czas. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą, jak będzie wyglądała ich sytuacja finansowa na przestrzeni kilku nadchodzących lat. Jeśli biznes będzie się rozwijał – mogą wykupić samochód za niewielką kwotę, nadal nim jeździć albo zdecydować się na coś nowego.

Jedną z najlepszych firm, funkcjonujących na polskim rynku, która oferuje najkorzystniejsze warunki leasingu jest CLS. To zespół doświadczonych doradców, którzy starają się dobrze poznać każdego z klientów. W oparciu o zebrany wywiad przygotowują indywidualnie dopasowaną ofertę, która uwzględnia możliwości finansowe interesantów. Co ważne, to przedstawiciele CLS załatwiają wszelkie formalności, odbierają samochód od dilera, a nawet zajmują się zarejestrowaniem go w urzędzie komunikacji.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *