Które zabiegi medycyny estetycznej są obecnie popularne?

Postęp medycyny jest niezaprzeczalny, a tempo tego marszu nieustannie przyspiesza. Bardzo łatwo jest to zauważyć na przykładzie medycyny estetycznej, która oferuje nam bezpieczniejsze i skuteczniejsze zabiegi z każdym rokiem. Które z nich są obecnie popularne?

Lipoliza iniekcyjna

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej było zawsze odsysanie tkanki tłuszczowej znajdującej się w trudno dostępnych miejscach dla naszego metabolizmu, na przykład na udach. Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem o dużej skali ingerencji w tkanki, jest po prostu zabiegiem inwazyjnym. Lipoliza iniekcyjna celuje w ten sam efekt, ale osiąga go aktywizując złogi tłuszczu poprzez działanie specjalnych leków, co umożliwia potem naturalne poradzenie sobie z zalęgającą tkanką tłuszczową. Zabieg jest w stanie radzić sobie także z workami pod oczami.

Ultraformer

Bardzo popularnym w ostatnim czasie zabiegiem jest ultraformer, czyli urządzenie, które za pomocą fal dźwiękowych aktywizuje głęboko wie warstwy skóry do intensywnej pracy. Dzięki temu rośnie produkcja kolagenu i skóra się wyraźnie odmładza, co widać chociażby poprzez zanik zmarszczek oraz poprawę jędrności. Niewątpliwą zaletą ultraformera jest brak ingerencji w naskórek, dzięki czemu nie trzeba się chronić przed słońcem po zabiegu, ale jego wadą jest stosunkowo wysoka cena.

Mezoterapia

Większość zwykłych kremów i toników na skórę jest w stanie oddziaływać tylko na jej najbardziej zewnętrzne warstwy, co drastycznie ogranicza ich skuteczność. Mezoterapia podaje leki i suplementy bezpośrednio do skóry właściwej poprzez maluteńki igiełki lub poprzez nakładanie specyfików na skórę i aktywizowanie wchłaniania przez specjalne techniki. Igiełki to rozwiązanie optymalne, ponieważ powodują delikatne uszkodzenia skóry, co od razu pobudza ja do regeneracji.

Nici liftingujące

Kiedy część naszego ciała traci jędrność, zaczyna opadać i się marszczyć. Klasyczną odpowiedzią na ten fakt jest lifting, czyli inwazyjna metoda naciągania skóry. Jej popularność pewnie nigdy nie spadnie, ale jest to metoda droga, która w dodatku wiąże się z powikłaniami. Nici liftingujące to trochę mniej skuteczna, ale za to zdecydowanie tańsza i nieporównywalnie mniej ryzykowna metoda polegająca na napinaniu skóry poprzez specjalne nici wprowadzane pod nią. Metoda ta pozwala na formowanie kształtu twarzy, szyi, a także tkanek w okolicach krocza.

Osocze bogatopłytkowe

Terapia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe jest w pewnym stopniu podobna do mezoterapii. Polega bowiem na wprowadzaniu pod skórę specjalnych preparatów stymulujących regenerację skóry, produkcję kolagenu oraz rozbudowę naczynek włosowatych. Tajemnicą tej procedury jest wykorzystanie osocza samego pacjenta, które po odpowiedniej obróbce staje się specyfikiem w sposób wręcz piorunujący przyspieszający regenerację tkanek, które wyglądają zdecydowanie młodziej.

Wypełnianie zmarszczek botoksem

Botoks to bardzo groźna trucizna, ale tak jak wiele innych trucizn, w małych, odpowiednio podanych dawkach działa jako lek. Nie należy się tego obawiać, bo tak naprawdę każdy lek jest trucizną i po prostu podawany jest w małych, terapeutycznych dawkach. Toksyna botulinowa była podawana pacjentom w celu zniesienia napięcia mięśniowego, ale okazało się, że zablokowanie przewodnictwa nerwowego w odpowiednio dobranych miejscach może mieć fantastyczne efekty kosmetyczne. Obecnie podaje się pacjentom zastrzyki z toksyny botulinowej, które nawet na 6 miesięcy są w stanie wypełnić zmarszczki, wygładzić skórę i ją wyraźnie nawilżyć.

Zapraszamy na: salonik-kosmetyczny.com.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *