Kolagen – wszystko co musisz wiedzieć

Jeśli szukamy kosmetyku na rozstępy najlepiej idealnego warto wybrać kolagen. Jeśli ktoś nie wie na jaki zdecydować się konkretnie produkt warto będzie zapoznać się z tym wpisem.

Kolagen – o co chodzi?

Warto zacząć od tego, że kolagen to białko, które występuje w naszym organizmie. Jest w skórze, ścięgnach, układzie kostnym. Zbudowane jest z łańcuchów aminokwasowych a te łączą się we włókna. Po 25roku życia nasz organizm zaczyna produkować zdecydowanie mniej kolagenu. Skóra wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, cellulit, a także gdy słabną te włókna pojawiają się również rozstępy.

Gdy kolagen niedomaga to albo będzie trzeba go motywować do działania a więc będzie się odbywać synteza kolagenu albo też będzie trzeba go uzupełnić. Można obecnie kupić naturalny kolagen, ale na co tak naprawdę się zdecydować?

Zastosowanie kolagenu

Stosując kolagen naturalny można pomóc naturze, która w pewnym momencie produkuje go więcej. z ulotek dowiemy się, że kolagen naturalny:

– wygładza zmarszczki i skórę

– zmniejszy worki pod oczami

– zmniejszy skutki otarć i poparzeń

– zmniejszy przebarwienia skóry

– wygładzi rozstępy

– pokona cellulit

– wspomaga leczenie trądziku

– pomaga zmniejszyć blizny

– likwiduje żylaki

– pielęgnuje włosy

– pielęgnuje skórę w przypadku zmian alergicznych.

– zmiękczy skórę

Rzeczywiście brzmi to naprawdę imponująco, ale po krótce można powiedzieć, że po prostu poprawia stan skóry.

Kolagen w kosmetykach

W kremach i kosmetykach często pojawia się kolagen, ale trzeba pamiętać, że kolagen kolagenowi nierówny. Są różne rodzaje i nie ma się co oszukiwać w kosmetykach wprowadza się najczęściej ten kolagen, który do najlepszych niestety nie należy. Dlatego wiele osób może się do tego zrazić.

Rodzaje kolagenu

Trzeba wiedzieć, że mamy różnego rodzaju kolagen. Niestety przy kosmetykach gotowych często nie będzie podane z jakim właśnie kolagenem mamy do czynienia, a to istotne, bo może mieć zbyt duże cząsteczki i okaże się, że nie będzie w stanie wnikać w naszą skórę.

kolagen zwierzęcy

Kolagen pochodzenia zwierzęcego to aż 20 różnych białek i każde różni się swoją budową, ma różne funkcje. Dość popularny był kolagen bydlęcy, ale wiadomo, że kolagen wyższych kręgowców jest bardziej usieciowiony i to znaczy, że włókna będą bardziej stabilne, ale będzie się on gorzej rozpuszczał w wodzie.

kolagen natywny (tropokolagen)

To najcenniejszy kolagen, który ma zdolność wnikania w naskórek i będzie w stanie docierać do skóry właściwej, daje szybkie efekty. Pochodzi ze skóry ryb, młodych cieląt przy czym ten rybi jest dość popularny.

Kolagen hydrolizowany

Inaczej to po prostu żelatyna, która powstanie na skutek uszkodzenia termicznego w białkach kolagenowych. Najczęściej to ten rodzaj kolagenu pojawia się w tanich kosmetykach.

atelokolagen

Przetworzony kolagen zwierzęcy, często to składnik dermokosmetyków proponowanych w mikro oraz makrokapsułkach. Razem z kwasem hialuronowym będzie stymulować komórki do produkowania własnego kolagenu.

mikrokolagen

Mikronizowana forma kolagenu, niewielkie cząsteczki białkowe, które wnikają w skórę i stymulują do produkcji kolagenu. Skutecznie będzie pokonywać zmarszczki, efekty po stosowaniu preparatów tego typu są podobne jak przy zastrzykach z kolagenu.

Kolagen liofilizowany

Otrzymuje się go metodą poprzez suszenie w temperaturze poniże 0 stopni. Polega to na zachowaniu aktywności ważnych związków. Ten rodzaj kolagenu najczęściej znajdzie się w suplementach diety, maseczkach i opatrunkach.

kolagen roślinny (fitokolagen)

wielocukry pochodzenia roślinnego, nazwa kolagen będzie na wyrost, daje uczucie filmu na skórze, ale nie działa jak kolagen.

 

Zobacz więcej na: doladujgsm.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *