Jak zahamować wypadanie włosów?

Gęste, ładne włosy to bardzo ważny element wizerunku i niejedna osoba (niezależnie od wieku czy płci) za nic nie chciałaby się z nimi rozstać. Niestety, czasami włosy zaczynają zbyt intensywnie wypadać, co więcej, nie odrastają. Tworzą się wtedy przerzedzenia i łyse miejsca, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Co w takim razie robić? Ważna jest szybka reakcja, która często pozwala uratować pozostałe włosy, a nawet pobudzić pozostałe mieszki do wytwarzania nowych. Jedną z najskuteczniejszych metod jest mezoterapia igłowa.

[Skąd bierze się łysienie?]

Właściwie całość stylu życia, w tym narażenie i podatność na stres, a także odżywianie i rytm dobowy, mogą się odbić na stanie włosów i pogorszyć go. Podobnie rozmaite schorzenia, które wyniszczają organizm i powodują utratę włosów. Ta grupa nazywa się zbiorczo łysieniem wtórnym. Można tu zaliczyć na przykład łysienie łojotokowe, związane z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych i zapaleniem skóry głowy.

Inną przyczyną łysienia bywa także zestaw odziedziczonych genów, czasami w połączeniu z działaniem hormonów. Tak właśnie wygląda sytuacja mężczyzn cierpiących na łysienie androgenowe, czasami bardzo wczesne. Genetyczne przyczyny ma także łysienie plackowate. Inaczej można tę grupę nazwać łysieniem pierwotnym. Część populacji jest na nie po prostu narażona, bez względu na tryb życia i środowisko.

Oba typy łysienia można wyleczyć. Liczy się szybkie działanie. Gdy tylko wypadanie włosów przekroczy dopuszczalną normę (około 40-70 włosów dziennie), a gęstość zacznie widocznie i wyczuwalnie maleć, należy się udać do dermatologa.

[Kto na zabieg?]

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej, wykonywanym w gabinecie przez lekarza. Dlatego zawsze trzeba zacząć od wizyty u dermatologa, który stwierdzi, czy w tym przypadku takie leczenie przyniesie skutek. Istnieje kilka przeciwwskazań, zwykle jest to ciąża, okres karmienia piersią, niektóre choroby, takie jak cukrzyca.

Jakich efektów należy się spodziewać? Na pewno dobrych, choć ich spektakularność zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, w jakim stadium łysienia znajduje się pacjent. Jeśli cebulki włosów obumarły, trudno byłoby liczyć na ich odrastanie. Można wtedy najwyżej wzmocnić pozostałe włosy. Spory wypływ na efekt mezoterapii igłowej wywiera także stan zdrowia oraz tryb prowadzonego życia.

[Na czym polega mezoterapia igłowa?]

Koktajle używane mezoterapii igłowej zawierają wiele korzystnych składników. Zwykle jest ich aż kilkadziesiąt. To przede wszystkim składniki budulcowe włosów, czyli aminokwasy, witaminy, składniki mineralne, takie jak cynk. Niektóre mieszanki zawierają substancje pobudzające wzrost włosów, co pomaga odzyskać włosy już utracone, których mieszki jeszcze nie obumarły. Mezoterapia igłowa pomaga osobom, które utraciły włosy na skutek wahań poziomu hormonów w ciąży, które cierpią na łysienie plackowate i androgenowe, a także tym, u których utrata włosów była skutkiem urazu mechanicznego. Mezoterapię igłową stosuje się także jako formę bardzo skutecznej profilaktyki łysienia.

Mezoterapię wykonuje się na skórze niemal całego ciała. Można za jej pomocą pobudzić do regeneracji, wygładzić, zmniejszyć widoczność blizn czy rozstępów. W leczeniu łysienia i przywracaniu gęstości włosów działa ona podobnie, także przebieg zabiegu jest zawsze taki sam. Skórę głowy nakłuwa się specjalnymi igłami, a następnie do głębokich warstw skóry wprowadzone zostają odżywcze koktajle. Istnieje także inna, podobna terapia – mezoterapia bezigłowa, wykorzystująca impulsy elektryczne.

Zapraszamy na stronę: jacekjeznach.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *