Jak wygląda współpraca w ramach franczyzy internetowej?

Osoby, które nie mają planu na własną działalność gospodarczą, a mimo to pragną otworzyć swój biznes, mogą zapoznać się z możliwościami, które niesie ze sobą umowa z franczyzodawcą. Otwarty model współpracy to największa cecha franczyzy internetowej.

Po podpisaniu mobilnego porozumienia, biznesmen może korzystać z pomocy znanej marki i budować własną sieć handlową. Tradycyjna forma takiej współpracy bazuje na opłatach uiszczanych przez zainteresowanego za bycie częścią wspólnoty. Franczyza online nie opisuje takich wydatków, ponieważ powiązane strony mają przychody z podziału przyszłych dochodów.

Ponieważ ten rodzaj współpracy ma formę raczej dobrowolną niż przymusową, definiowany jest tytułem modelu otwartego porozumienia. Mobilny franczyzobiorca może korzystać z pomocy firmy matki by rozwijać swoją organizację.

Schemat współpracy w obszarze franczyzy online wygląda następująco:

– podmiot zgłasza chęć zawiązania współpracy,

– nowy przedsiębiorca może korzystać z bazy dóbr i usług mobilnego franczyzodawcy,

– firma matka opiekuje się nową jednostką poprzez kursy i ułatwianie dostępu do mnóstwa narzędzi,

– franczyzobiorca oddaje część dochodów franczyzodawcy na mocy podpisanego paktu.

Młodzi biznesmeni cenią sobie możliwość współpracy z przedsiębiorstwami o długoletnim stażu na rynku. Ponadto taka forma współpracy jest łączona z mniejszym ryzykiem bankructwa niż założenie od zera własnej, indywidualnej firmy.

HotPress.com.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *