Idealna biżuteria na wesele – jak wybrać dodatki?

Świadome dobieranie stroju powinno obejmować nie tylko prosty dobór ubrań, ale i biżuterii oraz dodatków. Odpowiednie połączenie podkreśla, dopełnia i zamyka stylizację, pozwalając osiągnąć piękne efekty końcowe. W tak wyjątkowym dniu, jakim jest ślub, strój powinien cechować się niezakłóconą harmonią. Niełatwo jest odpowiednio wyważyć ilość biżuterii, a także dobrać ją tak, by najpiękniej podkreślała urodę Panny Młodej. Oto kilka rad wskazujących, jak kierować się kształtem twarzy, upatrzoną fryzurą oraz samą suknią ślubną, by wybrane dodatki były strzałem w dziesiątkę. Warto już od początku pamiętać, że biżuteria ślubna ma jedynie charakter dopełniający i nie powinna przytłoczyć całości stylizacji.

[Dobór biżuterii do fryzury]

Wiszące swobodnie, długie kolczyki wyglądają spektakularnie tylko w połączeniu z upięciami. Inaczej nie tylko nie będzie ich widać, ale mogą wręcz zaplątać się w rozpuszczone luźno włosy i stworzyć efekt przeciwny do zamierzonego. Przy rozpuszczonych włosach sprawdza się brak kolczyków lub drobne wkręty w dowolnej formie i kształcie. Z kolei wysokie upięcie świetnie wygląda w połączeniu ze spektakularnymi, wiszącymi kolczykami.

[Kształt twarzy – co podpowiada?]

Najprostsza, łatwa do zastosowania zasada mówi, że należy dobierać biżuterię w kształcie przeciwnym do kształtu twarzy. Kwadratową złagodzą koła, okrągłą wyostrzą geometryczne wzory, trójkątna zostanie wizualnie złagodzona przez kolczyki – łezki. Twarz owalna ma opinię kształtu idealnego, który pozwala na dużą swobodę wyboru. Warto jednak przymierzyć więcej niż jedną parę kolczyków, by wybrać te najlepiej wyglądające. Czasem wynik przymiarki bywa zaskakujący.

[Sukienka i dodatki – spójna całość]

Przede wszystkim, warto zacząć od koloru sukni. W przeważającej większości przypadków będzie to biały, lecz biel jest bieli nierówna. Istnieją odcienie perłowe, matowe, zgaszone, ciepłe i zimne. Wciąż cieszący się popularnością odcień écru przechodzi ostatnio wręcz w odcienie jasnego, starego złota ozdobionego ciemniejszą koronką. Suknie o ciepłych odcieniach wymagają biżuterii złotej, te w zimniejszych świetnie zgrają się ze srebrem i perłami. Można także postawić na kolorowe lub przezroczyste kamienie. Istotną kwestią jest także dekolt sukni, szczególnie przy doborze naszyjnika. Do gorsetu pasuje kolia i niewielki łańcuszek, zbyt ciężka i wisząca nisko biżuteria będzie wyglądała pretensjonalnie. Długie, wiszące ozdoby sprawdzą się przy dekoltach w kształcie litery V, a także tych układających się w serce.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *