Fryzjer męski i fryzjer damski – różne wyposażenie salonu

Salony fryzjerskie bardzo mocno się obecnie zmieniają. Można wręcz mówić o rewolucji, która stała się efektem zmieniającego się podejścia nas samych do usług fryzjerskich. Kobiety zawsze traktowały je poważnie, ale wśród panów fryzjer był co najwyżej miejscem wykonania szybkiego zabiegu ścinania włosów. Obecnie od fryzjerów oczekujemy bardzo dużo, czasami niemal cudów. Wybieramy się do nich nieporównanie częściej i mamy w stosunku do nich bardzo konkretne wymagania. Nie jest już tak, że po prostu oddajemy się w ich ręce i oczekujemy na rezultat z zapartym tchem. Współczesny klient salonu fryzjerskiego oczekuje, że fryzjer będzie umiał się nim odpowiednio zająć w sposób specjalistyczny, co wymusiło specjalizację na salony męskie i damskie, a to z kolei przełożyło się też na różnicę w wyposażeniu różnych salonów.

Wyposażenie fryzjera dla pań

Chociaż trendy się zmieniają, to cały czas panie są najważniejszymi gośćmi salonów fryzjerskich. To one najczęściej trafiają do fryzjera i to w ich przypadku strzyżenie i modelowanie jest najtrudniejsze, przynajmniej w ujęciu statystycznym, ponieważ nie da się ukryć, że to panie mają zwykle więcej włosów na głowie i więcej pomysłów na nie. Panie oczekują, że ich włosy zostaną przycięte, chociaż samo ciecie często odbywa się w minimalnym zakresie. Ważniejsze jest odpowiednie modelowanie, farbowanie oraz różnego rodzaju kuracje lecznicze. Włosy się niszczą, modelowanie je niszczy, więc świadome kobiety chcą, by fryzjer przeciwdziałał temu procesowi. Jest to oczywiście możliwe, a robi się to za pomocą odpowiednich kosmetyków. Jest to kwestia w pewnej mierze problematyczna, ponieważ wzrost ilości marek na rynku nie spowodował ogólnego wzrostu jakości produktów i trzeba się po prostu pilnować zamawiając odżywki czy szampony.

Podstawowe wyposażenie salonu damskiego nie jest wbrew pozorom wcale takie szerokie. Najważniejsze są rzeczy do cięcia i układania włosów, czyli nożyczki, szczotki, grzebienie oraz różne wałki i wsuwki. Do tego zawsze potrzebne są lokówki, prostownice, suszarki i podobny sprzęt. O kosmetykach i farbowaniu była już mowa. Nie jest to mało, ale jako szkielet na pewno nie jest to też dużo. Do codziennej działalności na odpowiednim poziomie potrzeba oczywiście znacznie więcej.

Wyposażenie fryzjera dla panów

Panowie zawsze byli dla ogólnych salonów fryzjerskich dodatkowym źródłem dochodów. Panowie mieli bowiem zawsze bardzo ograniczone wymagania. Pojawiali się u fryzjera raz na jakiś czas, na fotelu spędzali maksymalnie kwadrans i w tym czasie ich strzyżenie ograniczało się najczęściej do dokładnego obchodu całej głowy z wykorzystaniem maszynki do włosów. Nic trudnego, nic czasochłonnego. Teraz panowie zaczęli jednak interesować się swoim wyglądem na poważnie, zaczęli zwracać uwagę na modę i na to, co można zrobić ze swoim imagem. Często przychodzą do fryzjera i ich wiedza o modzie oraz stylizacji jest niewiele mniejsza od wiedzy fryzjera. Do tego doliczyć trzeba też najnowszy fenomen w modzie męskiej – brody. To wszystko przekłada się na naprawdę istotną zmianę paradygmatu, w którym teraz i panowie są pełnoprawnymi klientami własnych salonów fryzjerskich.

Wyposażenie takich salonów jest skromniejsze od wyposażenia salonów dla pań, chociaż w większości się pokrywa. Tutaj też podstawową rolę mają nożyczki, szczotki i grzebienie. Konieczne jest farbowanie i odżywianie włosów, ale zamiast lokówki są brzytwy oraz maszynki do włosów, u panów coś znacznie istotniejszego.

Na marginesie warto zaznaczyć, że męski fryzjer to często po prostu część gabinetu spa dla panów.

Zobacz również: niedzwiedzwojtek.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *