Dom na wąskiej działce – dobre i sprawdzone projekty

Żeby zbudować ustawny dom, w którym da się mieszkać komfortowo i cieszyć się przestrzenią , nie trzeba wcale posiadać posesji o pokaźnych rozmiarach. Nawet na działce o niewielkiej powierzchni można wybudować dom, w którym mieszkańcy będą czuć się swobodnie. Projekty domów na wąską działkę, firmy Archeton, spełniają standardy nowoczesnej architektury, a przy tym są funkcjonalne i okazale się prezentują.

Tworzenie koncepcji zabudowy przeznaczonej na posesje o niewielkiej szerokości nie jest proste. Zabierając się za takie przedsięwzięcie należy przede wszystkim wziąć pod uwagę długość elewacji frontowej i do niej jak najlepiej dopasować układ funkcjonalny budynku, który będzie skoordynowany ze zmianami nasłonecznienia, indywidualnymi wymaganiami posesji oraz potrzebami domowników. Na stronie www.archeton.pl można znaleźć przemyślane propozycje projektów domów na wąską działkę. Wśród nich znalazły się zarówno domy z poddaszem użytkowym, jak i parterowe oraz piętrowe.

Przykładowe propozycje projektów domów na wąską działkę autorstwa firmy Archeton to:

  • Chatka Puchatka

Dom przeznaczony dla trzyosobowej rodziny. Wejście znajduje się w bocznym podcieniu, skąd przez sień można dostać się do holu, a następnie do kuchni, pokoju dziennego, łazienki, dwóch sypialni, kotłowni i spiżarni. To bryła o nieskomplikowanej konstrukcji, do stworzenia na małej działce z dojazdem od nasłonecznionej strony.

  • Foka

To wolnostojący dom jednorodzinny przeznaczony dla, maksymalnie, pięciu osób. Na parterze znajduje się sień, WC, pokój dzienny z jadalnią, kuchnia, garaż i hol, natomiast w piwnicy została umieszczona spiżarnia i kotłownia. Zagospodarowane zostało również poddasze, gdzie znaleźć można trzy sypialnie, w tym jedną z łazienką, dodatkową łazienkę, przedpokój i garderobę.

  • Maluch

Projekt przewiduje jednoprzestrzenne wnętrze z wydzieloną sienią, łazienką oraz aneksem kuchennym. Bryła jest na tyle funkcjonalna, że bez problemu można ją zestawić w układ bliźniaczy, szeregowy lub plombowy. Dzięki temu, że wejście zostało ulokowane przy ścianie zewnętrznej, budynek można rozbudować.

Proponowane przez Archeton projekty domów na wąską działkę przeznaczone są dla parceli o szerokości nie większej niż 17 m. Ze względu na ograniczoną powierzchnię, w tej kategorii budynków nie ma projektów domów dużych, czyli takich o powierzchni powyżej 160 m2. We wszystkich propozycjach, ściany domu bez otworów umieszczone są w odległości 3 m od granicy działki. Zgodnie z obowiązującym prawem, zalecenie to może zostać zmniejszone do 1,5 m, w zależności od ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub ustaleń dotyczących warunków zabudowy w konkretnych lokalizacjach. Dzięki temu, projekty domów na wąska działkę firmy Archeton: http://archeton.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke są uniwersalne i spełniają ogólnie przyjęte przepisy prawa budowlanego.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *