Do jakiego biura maklerskiego powinniśmy się udać?

Wybór biura maklerskiego nie jest taki prosty jakby mogło się nam wydawać. Gdy mierzymy się z zamiarem rozpoczęcia inwestycji na giełdzie, musimy posiadać rachunek maklerski aby mieć możliwość zakupu akcji (papierów wartościowych). Szukając biura maklerskiego, przekonamy się jak wiele mamy możliwości wyboru. Na które biuro zatem się zdecydować i gdzie otworzyć nasz rachunek maklerski?

nm201638

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, co otrzymamy w zamian za rejestrację. W wielu bankach bądź niektórych biurach maklerskich, nie powiązanych z bankami, nie otrzymujemy zupełnie nic. W części biur maklerskich – otrzymujemy różnego rodzaju pakiety szkoleniowe, możliwość uczestnictwa w kursach online czy też dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej, w której znajdziemy wiele publikacji na temat inwestycji na giełdzie. Dzięki tym pomocom edukacyjnym, zdobędziemy dodatkową wiedzę, którą będziemy mogli wykorzystać w procesie inwestycyjnym.

Różne rachunki maklerskie różnią się także opłatami. Część rachunków maklerskich posiada opłaty abonamentowe, czyli stałe opłaty miesięczne za podtrzymanie konta + opłaty od transakcji. Z takich najlepiej od razu zrezygnować. W kręgu naszych zainteresowań powinny być te biura, które pobierają od nas jedynie prowizję od zawartych transakcji. Najlepsze oczywiście będą te, z jak najniższą prowizją. Na tym opłaty wszelkie powinny się kończyć.

W biurach maklerskich niepowiązanych z bankami, bardzo często mamy przypisanego do nas indywidualnego doradcę, który nie tylko będzie przyjmował od nas zlecenia kupna i sprzedaży, ale jednocześnie chętnie udzieli nam porady bądź konsultacji, czy jakieś działania będą dla nas korzystne, czy nie stracimy na nich oraz czy może nie wstrzymać się na razie z daną transakcją.

Zważywszy na powyższe argumenty, jednym z ciekawszych biur maklerskich będzie niewątpliwie TMS Brokers. Wszelkie szczegółowe informacje znajdziemy na stronie http://tms.pl.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *