Czym jest rdzeń w nazwie spółki?

W sektorze gospodarczym zwrot „firma” opisuje zazwyczaj samą działalność gospodarczą oraz przyjęte zasady jej prowadzenia. Natomiast firma w spółce nie wnosi nic nieznanego w prawo organizacji, a jest jedynie nazwą.

Nazwa przedsiębiorstwa spółki partnerskiej musi być zbudowana z rdzenia oraz identyfikować formę prawną organizacji. W obszarze spółki partnerskiej niezbędne jest wykonywanie minimum jednego wolnego zawodu.

Rdzeń firmy to nic innego jak nazwa, która powinna odzwierciedlać nazwisko minimum jednego partnera oraz imię lub pierwszą literę. Dodatek obligatoryjny to najczęściej zwroty: „i partner”, „i partnerzy”.

Gdy w rdzeniu firmy będą ujęte wszystkie dane personalne współpracowników, wtedy w nazwie należy umieścić treść, że jest to spółka partnerska. Dodatkowo w tytule firmy powinno się zawrzeć, jakie wolne zawody świadczą jej członkowie, by klienci wiedzieli o jaką pomoc mogą się ubiegać.

Nazwa firmy składająca się z wielu słów często rodzi konflikty, chociażby podczas wypełniania druków podatkowych. Z związku z tym dla jednostki spółki partnerskiej poprawne jest używanie symbolu: „ sp.p.”.

HotPress.com.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *