Czy warto brać kartę kredytową na urlop?

Podczas wakacji nieprzewidziane wydatki to częste zjawiska. Uiszczamy opłaty za posiłki, pamiątki i inne formy rozrywki. Tradycjonaliści płacą za rachunki gotówką. Czy dokonywanie transakcji kartą kredytową podczas urlopu jest pomocne?

Karta kredytowa to dobra alternatywa oraz możliwość pobrania gotówki, jeśli jest ona niezbędna, w niektórych placówkach. Dodatkowo, gdy wydatki będą wyższe niż planowaliśmy, nie będziemy zmuszeni sobie niczego odmawiać. Dodatkowe sumy zapłacimy w ramach debetu dostępnego na plastiku.

Decydując się na podsiadanie karty kredytowej trzeba przemyśleć kwestie czy wygodne jest dla nas małe oprocentowanie czy długi termin pożyczkowy. Gdy spłacimy zadłużenie zaraz po powrocie z wakacji, lepiej wybrać dwu-miesięczny okres kredytowy, by nie płacić dodatkowych kosztów.

Niestety posługujący się plastikiem wczasowicze nie monitorują upływu środków z rachunku bankowego i nie orientują się, kiedy ich nie będzie. Trzymając pieniądze w portfelu wiemy dokładnie, ile mamy do wydania. Z tego powodu osoby nieumiejące oszczędzać powinny operować banknotami.

Pamiętajmy, wygodna forma karty kredytowej jest połączona z wydatkami za jej wydanie i prowadzenie. Zwolennicy plastiku przypominają, iż są ubezpieczeni w sytuacji kradzieży, bo mogą zmienić numer PIN. Kieszonkowcy kradnący portfele pozbawią nas całej posiadanej gotówki w jednej chwili.

HotPress.com.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *