Czy łatwo jest prowadzić własną firmę?

Decydując się na otwarcie własnej działalności gospodarczej rozpatrujemy wady i zalety takiej formy zatrudnienia. Poniżej przedstawiamy kilka informacji, które pomogą wyjaśnić niejasne kwestie i mogą pomóc niektórym w podjęciu decyzji dotyczącej rozpoczęcia własnego przedsiębiorstwa.

Na początek wyjaśnijmy, że nie jest prawdą, że prowadząc firmę sami o wszystkim decydujemy i sami sobie jesteśmy szefami. Nie do końca tak jest, ponieważ często działalność firmy zależy od kontrahentów. Jeśli na starcie firma posiada tylko jednego zleceniodawcę, od którego zależy jej rozwój na rynku, to faktycznie on staje się naszym przełożonym, do którego trzeba dostosować terminy i często uwzględnić jego zalecenia.

Kolejną kwestią, o jakiej należy pamiętać to fakt, że przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą za powstałe długi odpowiada całym swoim majątkiem. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest, aby nie dopuścić do powstania należności, których nie można spłacić z przychodów firmy lub ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej.

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z dużą ilością dokumentów, dotrzymywaniem terminów i płaceniem podatków. Łatwo pogubić się w tym wszystkim, dlatego warto skorzystać z usług osoby, która posiada odpowiednie kwalifikacje np. w zakresie księgowości.

HotPress.com.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *