Co zrobić jak bankomat nie zwróci nam karty?

W dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechne są karty bankomatowe. Wiele transakcji robionych jest przez Internet, a w sklepach płacimy kartami. Są jeszcze sklepy i firmy, które nie korzystają z urządzeń płatniczych takich jak terminale. W takiej sytuacji konieczne jest posiadanie gotówki, którą można pobrać z bankomatu.

Jakie podjąć kroki, gdy bankomat posiada usterki techniczne i nie oddaje karty po zrealizowanej transakcji? Bywa, że bankomat zachowa kartę i wypłacane środki. Te urządzenia także mogą ulec awarii. Transakcja zatwierdzana jest przez bank, środki ubywają z konta, a urządzenie ich nie wydaje. Co w takich sytuacjach trzeba zrobić?

Jeżeli urządzenie znajduje się przy placówce banku należy od razu się do niego skierować. W takich wypadkach placówka niejednokrotnie oddaje na miejscu kartę i gotówkę. Kiedy jednak nie ma możliwości odzyskania własności, należy jak najszybciej zablokować pieniądze na karcie żeby uniknąć niechcianych kosztów.

W chwili, gdy bankomat jest znacznie oddalony od placówki, konieczne jest skontaktowanie się z podanym przy nim numerem telefonu i zgłosić problem, a w następnej kolejności także zablokować kartę.

W rzeczywistości nie zajmuje to dużo czasu i nie przysparza dodatkowych problemów, jednakże kiedy ktoś używa tylko karty bankomatowej musi wziąć pod uwagę, że odzyskanie karty lub otrzymanie nowej, gdy zablokuje się ją może trwać nawet do dwóch tygodni.

HotPress.com.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *